Аталанта направи сериозна крачка към класиране в Шампионската лига, след като разби с 5:2 като гост вече изпадналия Парма. Срещата беше от 35-ия кръг на Серия "А". Луис Муриел (77,86) вкара два гола за Богинята, а по един добавиха Руслан Малиновски (12), Матео Песина (52) и Алексей Миранчук (93). За "пармалатите" точни бяха Хуан Франсиско Брунета (78) и Симон Сом (88).

С успеха Аталанта събра 72 точки и излезе на второ място във временното класиране.

"Бергамаските" поведоха още в 12-ата минута. Тогава Йосип Иличич с чудесен пас намери Руслан Малиновски, който с мощен удар откри резултата.

Гостите бяха по-добрият отбор, но успяха да удвоят аванса си едва в 52-ата минута. Тогава Матео Песина получи пас от Луис Муриел, преодоля съперников футболист и вкара за 0:2.

В 77-ата минута Муриел намери пространство в наказателното поле, получи от Марио Пашалич и с удар в десния ъгъл направи резултата класически. Минута по-късно Максим Буси асистира за Хуан Франсиско Брунета, който намали.

В 86-ата минута Муриел вкара втория си гол в мача, засичайки отбита топка - 1:4. Само две минути по-късно Грациано Пеле изведе Симон Сом сам срещу вратаря и той не сбърка за 2:4.

В третата минута на добавеното време Алексей Миранчук оформи крайното 2:5.