Аталанта се класиран за финала на Купата на Италия след победа с 3:1 над Наполи у дома. Първата среща в Неапол завърши 0:0. Дуван Сапата откри резултата в 10-ата минута, а два гола добави Матео Песина (16,78). Между тях точен бе Ървинг Лозано (53).

Съперник на "бергамаските" в спор за трофея ще бъде Ювентус.

Срещата започна много силно за домакините, които поведоха след 10 минути играч. Мартен де Роон намери Дуван Сапата в наказателното поле. Колумбиецът мигновено нанесе силен удар, който не остави шансове на вратаря.

Шест минути по-късно Богинята вкара втори гол. Сапата с чудесен пас намери непокрития Песина, а халфът се разписа за 2:0.

Снимка 517999

В 37-ата минута опасен удар на Муриел мина покрай лявата греда.

Наполи се върна в мача в 53-ата минута. Тогава Ървинг Лозано бе изведен сам срещу вратаря и не сбърка за 2:1. Последва нов натиск на домакините, но Сапата, Госенс и Иличич не съумяха да се разпишат.

В 78-ата минута се получи разбъркване в наказателното поле, при което Сапата намери Песина, който с премерен удар се разписа за 3:1.