Отборът на Аталанта вече мечтае за Шампионска лига, след като тази вечер постигна обрат с 2:1 над Наполи в среща от 33-ия кръв в Серия "А".

Резултатът беше открит в 28-ата минута от "небесносините", когато Дрис Мертенс засече хубав пас в наказателното поле и директно стреля, като не остави никакви шансове на вратаря за 1:0.

Снимка 419678

Източник: БГНЕС

В 69-ата минута, гостите изравниха. Дуван Сапата заби топката в левия ъгъл на целта, след като шутира мощно от воле, достигайки до центриране, насочено към него.

В 80-ата, Сапата изведе Марио Пашалич на чудесна стрелкова позиция, а той се възползва от грешка на отбраната и отбеляза за 2:1, с което бе оформен и крайният резултат.

След тази победа, Аталанта събра актив от 56 точки на петата позиция, докато Милан е четвърти със същия брой. Наполи остава на второто място с 67.