Отборът на Аталанта записа победа с 2:1 над Фиорентина в тазвечершния мач-реванш от полуфиналите за Купата на Италия. Така "черно-сините" се класираха на финала с общ резултат 5:4 и ще спорят с Лацио за трофея.

Резултатът беше открит от "виолетовите" още в третата минута. Федерико Киеза предвидливо остави топката за Луис Муриел, за който остана най-лесната задача - да преодолее съперниковия вратар, както и стори - 1:0.

Снимка 420373

Източник: БГНЕС

В 14-ата минута обаче, "черно-сините" изравниха. Йосип Иличич се разписа след изпълнение на дузпа, като не остави никакви шансове на Албан Лафон - 1:1.

В 69-ата минута, Алехандро Гомес изпрати "бергамаските" на финала, след като отбеляза много късметлийско попадение. Вратарят не очакваше удара му от средна дистанция и не успя да реагира навреме - 2:1.