Аталанта инкасира втора поредна загуба в италианската Серия "А". Преди седмица бергамаските паднаха тежко от Наполи, а днес отстъпиха и при домакинството си на Сампдория с 1:3.

"Богинята" определено нямаше ден и заслужено преклони глава пред "моряците". Самп изигра по-силно първо полувреме, като съумя да поведе още в 13-ата минута чрез Фабио Куалярела.

Сасуоло и Торино си вкараха общо шест гола

Домакините наваксаха два гола изоставане в края

Ветеранът можеше да направи преднината на гостите още по-добра, но секунди преди почивката, изпълнена от него дузпа беше спасена по отличен начин от Спортиело.

Случилото се обаче не притесни хората на Клаудио Раниери, които след паузата стигнаха до втори гол чрез Торсби. Надеждите на Аталанта се завърнаха 10 минути преди края. Тогава появилият се след почивката Дуван Сапата беше точен от дузпа, а това отприщи силен финален натиск на "нерадзурите".

Дибала прекрати всякакви разговори с ръководството на Ювентус

Раздялата му с клуба изглежда твърде вероятна

Вместо да вкарат обаче, домакините инкасираха трети гол, който вече реши всичко в тази среща. Пълният актив от точки пое към Генуа след попадение на чешкия национал Якуб Янкто.

АТАЛАНТА - САМПДОРИЯ 1:3

0:1 Куалярела (13"), 0:2 Торсби (59"), 1:2 Сапата-дузпа (80"), 1:3 Янкто (90+1")