Интер разби с 5:1 у дома Сампдория в мач от 35-ия кръг на Серия "А". "Нерадзурите" вече си бяха осигурили титлата и се забавляваха на "Сан Сиро".

Домакините поведоха още в 4-ата минута, когато Галярдини засече подаване на Ашли Йънг и откри резултата. В 26-ата минута Алексис Санчес получи в наказателното поле, овладя и с хладнокръвен удар матира Аудеро за 2:0.

В 35-ата минута бившият халф на Интер Антонио Кандрева реализира попадение за Дория. Първоначално изглеждаше, че неговият удар е спасен от стража Самир Ханданович на самата голлиния, а Кейта Балде направи добавка, опъвайки с мощен шут от близко разстояние мрежата. В крайна сметка за автор на попадението бе обявен на някои места Кандрева, а на други - Балде, но вероятно ще се доуточни след края на двубоя.

Две минути по-късно Алексис се разписа за 3:1 с майсторски удар в долния десен ъгъл.

В 62-ата минута резултатът набъбна на 4:1. Андреа Пинамонти получи в наказателното поле и с удар от близка дистанция опъна мрежата.

В 70-ата минута резултатът стана 5:1, а автор на поредния гол във вратата на Емил Аудеро този път бе Лаутаро Мартинес. Аржентинецът се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Адриен Силва.

Наполи спечели гостуването си на Специя с 4:1 в Серия "А"