Втори ГОЛ на Икарди в мача! 3:0! Тотален крах за Лацио!

Жълт картон и за Андерсон. Той пропуска следващия мач на Лацио - с Кротоне.

57′

Жълт картон за Ансалди.

56′

2:0!!! ГОЛ на Икарди! Интер реши всичко в този сблъсък, след попадение на Мауро с глава! Приключи ли интригата в мача?

54′

Уникален гол на Банега!!! Бомба на "Сан Сиро" и 1:0 за Интер!

53′

Шут на Икарди от паднало положение, гол няма. Нападателят иска нарушение.

45′

Играта е подновена.

45′

Нито минута продължение на първата част. Почивка.

40′

Няколко доста тежки нарушения в средата на терена. Те не водят до показването на официални предупреждения.

Снимка 269418

32′

Изстрел на Банега. Маркети лови.

31′

Гостите са категорично по-дейният състав на терена. Домакините дебнат и чакат шанса си на контраатака.

Снимка 269416

27′

Милинкович-Савич стреля над вратата.

26′

Андерсон минава през цялата отбрана на съперника и стреля, но топката не попада в целта.

19′

Ханданович отново спасява изстрел на Имобиле.

15′

Поредица погрешни отигравания и спорни пасове и в двете половини от терена.

Снимка 269417

13′

Икарди опитва интересно подаване в пеналта на съперника, но не успява да постигне нищо запомнящо се.

10′

Мъглата в Милано, съчетана с дима от факлите на феновете, прави някои части от терена почти невидими за запалянковците.

5′

Поредица центрирания към двете врати. Нищо интересно в наказателните полета.

2′

Ханданович спасява шут на Имобиле.

1′

Мургия

Интер посреща Лацио в мач от 18-ия кръг на Серия "А". Двубоят на стадион "Сан Сиро" стартира в 21:45 часа.

Срещата е от голямо значение и за двата отбора, които продължават битката за челните позиции в класирането. Успех на "нерадзурите" ще бъде трети пореден в Серия "А" този сезон, нещо което не се е случвало от началото на кампанията.

"Орлите" пък спечелиха 4 от последните си 5 мача, заради което са на 4-то място само на точка от втория Рома.

Очаква се треньорът на Интер Стефано Пиоли, бивш наставник на Лацио, да продължи експеримента си с тима защитници. Именно с тази тактика "нерадзурите" победиха Сасуоло като гост.

В атаката най-вероятно ще действат Иван Перишич, Антонио Кандрева и Маури Икарди.

Наказани обаче са Жоао Марио и Фелипе Мело, докато Гари Медел е контузен. Така че се очаква Джефри Кондогбия да действа с Брозович в средата на терена, а Банега или Едер да бъде зад Икарди.

Симоне Индзаги няма да може да разчита на само един от играчите си за гостуването на "Сан Сиро". Това е контузеният Патрик. Всички останали футболисти на Лацио са на линия.