Интер спечели гостуването си на Аталанта с 2:0 и спечели второто място в Сетия "А". "Нерадзурите" завършиха само на точка зад шампиона Ювентус, но това дава фалшива представа за оспорваност на италианския шампионат.

Резултатът беше открит от Данило Д'Амброзио още в 1-ата минута, а в средата на първото полувреме се разписа и англичанинът Ашли Йънг.

Преди мача на "Атлети Адзури д'Италия" разликата между двата опонента беше само една точка в полза на гранда от Милано. През януари Аталанта и Интер направиха 1:1 на "Джузепе Меаца", като Лаутаро Мартинес даде ранен аванс на "нерадзурите", но Робин Госенс изравни четвърт час преди края.

"Бергамаските" бяха в серия от 17 срещи без загуба в първенството и имаха най-много спечелени точки след началото на COVID-19 кризата. Съставът на Джан Пиеро Гасперини се нуждаеше само от два гола, за да достигне кота "100", а освен това се стремеше да постави рекорд в историята си с 8 поредни домакински победи.

Интер можеше да поведе още в 20-ата секунда, но удар на Николо Барела беше блокиран. Последва корнер, след който вратарят на Аталанта Пиерлуиджи Голини се размина с топката и Д'Амброзио я изпрати в мрежата. Стражът на "бергамаските" се контузи при падането и беше заменен от Марко Спортиело.

В 19-ата минута Интер нанесе още един удар. Ашли Йънг навлезе от левия фланг към центъра, видя, че няма свободен съотборник и с красив фалцов изстрел изненада Спортиело - 0:2.

Снимка 490573

Аталанта постепенно започна да играе по-добре, но само физическата мощ на Сапата не беше достатъчна, за да постави под напрежение бранителите на Интер. В същото време контрите на "нерадзурите" се разгръщаха на висока скорост и вещаеха нови проблеми за Спортиело.

В началото на втората част имаше опит за натиск от страна на "бергамаските", но единствената интересна ситуация пред вратата на Самир Ханданович беше един удар на Папу Гомес, който се оказа лесен за словенския страж.

Интер можеше да реши всичко в 65-ата минута, но Роберто Галярдини шутира в аут от удобна позиция. Малко по-рано в игра за Аталанта се появиха Малиновски и Луис Муриел, но атаките на домакините нямаха познатата острота.

Десетина минути преди края гол на Алексис Санчес беше отменен заради засада, а след това Робин Госенс пропусна да върне интригата. Руслан Малиновски също шутира неточно.

Аталанта намери сили за финален щурм, но удари на Сапата и Муриел преминаха встрани от целта. Така отборът на Гасперини не вкара гол едва за трети път през сезона, а Интер записа 14-а "суха мрежа".

Следващите изпитания за двата тима ще са в евротурнирите - Интер е на осминафиналите в Лига Европа и ще има за съперник испанския Хетафе, а Аталанта чака мача си с Пари Сен Жермен от 1/4-финалите в ШЛ.