Интер допусна втора грешна стъпка по пътя към титлата в Серия "А". "Нерадзурите" завършиха наравно 1:1 при гостуването си на Специя. Срещата бе от 32-ия кръг на първенството.

Фариас откри резултата в 12-ата минута, а в 39-ата минута Иван Перишич изравни. През второто полувреме голове на Лукаку и Лаутаро бяха отменени заради засада.

Миланският гранд събра 76 точки и продължава да бъде убедителен лидер във временното класиране, с 10 точки повече от втория Милан. "Орлетата" са 15-и с 33 точки.

Домакините изненадващо поведоха в 12-ата минута, когато Ханданович не успя да улови удар на Фариас. В 21-ата минута опасен удар на Лаутаро от воле излезе в аут.

Снимка 528109

В 39-ата минута "нерадзурите" изравниха. Хакими центрира в наказателното поле, където Ферер не успя да изчисти добре и Иван Перишич добута топката във вратата.

В 49-ата минута Лаутаро нахлу в наказателно поле и стреля, но Иван Проведел спаси удара с помощта на гредата.

В 62-ата минута в игра се появи българският национал Андрей Гълъбинов.

В 65-ата Барела центрира остро, но Хакими не успя да засече топката. Това направи Перишич на далечната греда само колкото да прати топката в аут. В 68-ата Лукаку пресече пас на Ардиан Исмайли и изскочи сам срещу Проведел, но се засуети и не успя да нанесе удар в точния момент. Все пак той стреля, а Проведел изби топката.

Сасуоло обърна Милан в края

Болезнена загуба за "росонерите"

Малко по-късно вратарят на Специя се справи с удар на Шкриняр. В 84-ата минута гол на Лукаку бе отменен заради засада на Хакими. Четири минути по-късно Лаутаро също прати топката във вратата, но попадението беше отменен заради нова засада.