Интер стигна до трудна победа с 1:0 над Удинезе в мач от 16-ия кръг на Серия "А". Единственото попадение в срещата бе дело на Мауро Икарди от дузпа в 76-ата минута, дошла след помощта на ВАР.

"Нерадзурите" събраха 32 точки след днешния успех и остават на трето място във временното класиране. "Фриуланите" са 17-и с 13 пункта.

В 8-ата минута Жоао Марио бе близо до гол, но не намери очертанията на вратата. Малко след това Стефан де Фрай стреля с глава в аут. В следващите минути по-добрата игра на "нерадзурите" продължи, като отново Жоао Марио и Борха Валеро не успяха да се разпишат.

Маурито Икарди е готов да подпише нов договор с Интер

Ще получава по 7 млн. евро на сезон

В 42-ата минута дойде най-добрата ситуация за Интер в мача. Балде Кейта бе намерен на границата на наказателното поле, а там сенегалецът отправи истински снаряд, който Мусо изби в напречната греда.

В началото на втората част Удинезе можеше да шокира домакините. Фофана напредна отляво и намери Мандрагора в наказателното поле, чийто удар мина над вратата.

Малко след това Фофана стреля покрай левия страничен стълб на Ханданович.

Единственото попадение дойде в 76-ата минута в срещата. Разписа се Мауро Икарди от дузпа, дошла с помощта на ВАР.

В 90-ата минута на срещата попадение на Икарди бе отменено заради засада.