Интер направи нова крачка към Скудетото. "Нерадзурите" победиха с 2:1 като гости Парма в мач от 25-ия кръг на Серия "А". Двата гола за успеха на гранда от Милано вкара Алексис Санчес (54,62). За "дуковете" се разписа Ернани (71).

С успеха Интер събра 59 точки след шестия си пореден успех и има шест аванс на върха пред Милан. Парма е предпоследен с 15 точки.

Първата добра възможност за гол бе в 15-ата минута, когато Ханданович спаси опасен удар с глава на Куртич.

В 31-ата минута Интер създаде най-добрата си възможност за гол, но Ериксен не успя да насочи топката в опразнената врата след подаване от Хакими. Парма отговори с пробив на Карамо, който обаче не успя да нанесе добър удар.

Снимка 521483

В 54-ата минута Интер поведе. Алексис Санчес се измъкна зад защитата и с удар с левия крак вкара за 0:1.

В 62-ата минута Интер удвои аванса си. Ромелу Лукаку се пребори с трима и пусна топката към Санчес, който с десния крак стреля, а топката мина покрай Сепе, който не успя да реагира.

В 71-ата минута Парма се върна в мача. Ернани се разписа след центриране отдясно, като не остави шансове на Ханданович.