Интер се класира за Шампионската лига през следващия сезон. В мач от последния кръг на Серия "А" "нерадзурите" победиха с 2:1 Емполи и заеха четвъртата позиция в крайното класиране. Днешният им опонент изпадна.

Кейта Балде даде аванс на Интер в 51-ата минута. В 76-ата минута Траоре, а преди това Икарди бе пропуснал дузпа. В 81-ата минута Раджа Наинголан вкара за крайното 2:1.

Двубоят започна силно за Интер. В началните минути Драговски спаси удари на Наинголан, Весино и Икарди.

В 27-ата минута вратарят на Емполи спаси удар на Брозович. Последва ъглов удар, след който Драговски спря топката на голлинията след удар на Де Фрай.

Снимка 425457

В 31-ата минута Капуто излезе сам срещу Ханданович, но словенският вратар успя избие.

В 51-ата минута Балде Кейта откри резултата. Сенегалецът получи топката пред наказателното поле и с удар по диагонала вкара за 1:0.

58-ата минута Мауро Икарди спечели дузпа за Интер. Нападателят успя да стигне първи до топката, след което бе чукнат леко за крака от стража Бартломей Драговски. Вратарят на Емполи обаче спаси удара на аржентинеца.

Интер се разбра с Един Джеко

"Нерадзурите" имат интерес към босненеца от дълго време насам

В 70-ата минута Фариас излезе сам срещу Ханданович, но отново словенският вратар спаси. Шест минути по-късно Далберт сбърка, което доведе до гол на Траоре за 1:1.

В 81-ата минута Интер отново излезе напред. Весино напредна с топката и нанесе удар, който срещна гредата, а при добавката Наинголан вкара за 2:1.

В добавеното време драмата стана пълна. Ханданович на няколко пъти се намеси решително, а гол на Брозович бе отменен заради нарушение на Кейта Балде срещу Драговски. Заради нарушението, сенегалецът бе изгонен.