Пирин (Гоце Делчев) победи гостуващия Локомотив (Варна) с 24:21 (8:12) в дербито от 15-ия кръг на мъжкото хандбално първество. Така домакините записаха шести пореден успех и с актив от 20 точки се утвърдиха на второто място три кръга преди края на редовния сезон.

Варненци, чиято серия от 86 поредни победи в България беше прекъсната в началото на месеца, допуснаха второ поражение в последните си три мача, но останаха на върха в подреждането с 24 точки и мач повече.

След равностойно начало Локомотив постепенно взе инициативата и успя да отвори разлика от няколко гола. На почивката резултатът беше 12:8 в тяха полза и всичко изглеждаше под контрол.

Домакините стартираха силно втората част и в 37-ата минута изравниха за 14:14, а малко след средата на полувремето поведоха с 20:16. До края хандбалистите от Гоце Делчев контролираха играта не позволиха на съперника да стигне до обрат. Варненци вкараха само 9 гола през вторто полувреме, което е много малко за хандбален мач.