Дамските хандбални отбори на Норвегия, Русия и Швеция постигнаха четвърти победи на Световното първенство, което се провежда в Япония. И трите тима със сигурност ще играят във втората групова фаза и ще си пренесат минимум по две точки.

В двубой от група "А" Норвегия имаше огромни трудности срещу шампиона на Африка Ангола през първото полувреме, завършило при резултат 13-12. След почивката скандинавките методично увеличаваха преднината си и спечелиха с 30-24.

Черна гора и Испания постигнаха четвърти победи на дамското Световно по хандбал

Южна Корея също се класира в Топ 12 след разгром над Австралия

Холандия, която стартира в турнира слабо, разгроми Сърбия с 36-23, а Словения се наложи над аутсайдера Куба с 36-29. Така утре Норвегия и Холандия ще определят кой ще оглави класирането в групата.

Домакините на Япония изиграха равностойно първо полувреме с Русия в среща от група "D". Олимпийските шампионки доминираха след почивката и спечелиха с комфортното 33-23.

Другият непобеден отбор - Швеция също срещна съпротива от вицешампионките на Америка Аржентина, но спечели с 30-23. В битката на аутсайдерите ДР Конго надделя над Китай след много обрати с 25-24.