Младите български хандбалистки до 19 години се класира за полуфинал на Европейския турнир, провеждащ се във Варна.

Момичетата на Веселина Златева завършиха наравно с прекия конкурент Гърция 26-26 (11-11), след като гостенките изпуснаха 7-метрово хвърляне (дузпа) в последните секунди.

Втора победа на хандбалистките до 19 години на европейския турнир във Варна

Момичетата на Веселина Златева сразиха коравия тим на Исландия 24-16

Нашите южни съседки започнаха много силно и поведоха с 9-3. Българките затвориха защитата и успяха да се оттеглят на почивка при равенство 11-11.

През второто полувреме се игра за гол, за да се стигна драмата накрая, донесла стратегическото равенство.

Днес от 19:00 часа в зала "Конгресна" "лъвиците" ще играят срещу фаворита Сърбия за първото място в групата. Гъркините приключиха срещите си в предварителната фаза с 3 точки от 4 мача и ще спорят за местата от пето до осмо.

Голямата надежда на българския хандбал Мари Томова заби 8 гола за успеха. За това тя беше обявена за най-полезна състезателка в срещата.

От гъркините се отличи Екатерини Кукмиси с 13 гола, но в случая се оказа вярна поговорката че: "Една птичка пролет не прави".

Министър Кралев откри Европейското първенство по хандбал за девойки до 19 години