Дамският хандбален отбор на Свиленград спечели първи трофей в историята си. "Амазонките от юга" се наложиха на финала за Купата на България в Габрово над домакините от Бъки с 22-20.

Франция се поздрави със световната титла по хандбал

Страната е на върха в този спорт както при мъжете, така и при жените

Възпитаничките на Тефик Парафитов имаха по-здрави нерви в заключителните моменти от мача и заслужено вдигнаха ценния трофей. Антония Игнатова вкара решителния победен гол 21 секунди преди последния съдийски сигнал. Минута преди края Лидия Ковачева беше върнала надеждите на Бъки, намалявайки до 20-21.

През първото полувреме мачът вървеше гол за гол и то завърши при равенство 12-12. След почивката "амазонките" повеждаха с до 3 гола разлика, но габровки успяваха да се върнат. Хандбалистките на Бъки може само да съжаляват за двете пропуснати 7-метрови хвърляния от опитната Лидия Ковачева. Така Свиленград се реваншира за загубения именно от Бъки финал през 2016 година.

Най-резултатна за свиленградчанки беше Миланова с 10 попадения, а за Бъки с 9 гола наниза Лидия Ковачева.

В мача за бронза носителките на Купата от миналия сезон от Етър се наложиха над Шумен с 31-24 (13-13). По 7 гола вкараха за победителките Кристиана Караманлиева и Данислава Петрова.

Кристина Сабо-Касабова завърши с 11 попадения за Шумен и стана голмайстор на финалната четворка.

Индивидуални награди от финалната четворка на турнира за купата на България по хандбал при дамите:
Най-добър вратар: Гергана Александрова (Свиленград)
Голмайстор на финалната четворка: Кристина Сабо-Касабова (Шумен) - 20 гола
Най-полезен играч: Лидия Ковачева (Бъки)