Хандбалистките на Свиленград победиха гостуващия Етър с 24:20 (10:7) и в мач от петия последен есенен кръг на дамското хандбално първенство.

Двата отбора бяха с пълен актив след по четири победи. Така срещата се превърна във виртуален финал за титлата "есенен шампион".

Момичетата от Свиленград започнаха по-добре и в шестата минута водеха с 4:0, като запазиха аванса си до почивката.

В началото на второто полувреме Етър заигра по-добре и в средата успя да изравни за 14:14. Последваха грешки на "болярките", което позволи на "амазонките на юга" в 54-ата минута отново да дръпнат с 22:17 след серия от четири безответни гола. Това се оказа достатъчно за крайния успех.

Кристина Миланова беше най-добра за победителките с 10 попадения. За Етър със 7 гола се отличи Александра Замишляк.