Хандбалистките на Шумен постигнаха втора победа в новото първенство на България. Вицешампионките се наложиха над новака Спартак в Плевен с 22-16 (12-7).

Бъки (Габрово) стартира защитата на титлата с разгромна победа срещу Спартак (Плевен)

Шумен и Свиленград също взеха по две точки в първия кръг на дамското хандбално първенство

Мачът беше равностоен само през второто полувреме, когато домакините преодоляха напрежението, сковало ги преди почивката. Шуменките показаха зрялост и поддържаха натрупания в началото аванс.

Преди седмица Шумен победи Ники спорт (Сливница) с 28-19. Именно Ники спорт поднесе изненадата на втория кръг, удържайки равентво със силния отбор на Свиленград - 27-27 (16-14).

Третия мач от кръг №2 между Поморие и Етър ще се играе на 17 ноември. Шампионките от Бъки (Габрово) почиваха през тази седмица, защото в първенстото участват 7 отбора.