Хандбалистките на Етър станаха шампионки на България за десети път. Във втората финална среща те победиха лидерките през редовния сезон Бъки (Габрово) с 29:23 и затвориха Суперфинала с 2-1 победи.

Гостенките от Габрово поведоха с 6:8 в 15-та минута. “Болярките" натиснаха в следващите 5 минути и отбелязаха 4 гола, допускайки само 1. Те се оттеглиха на почивката с 2 гола аванс - 14:12.

Хандбалният Етър на крачка от десета титла след победа в Габрово

"Болярките" са на прага на "златен" дубъл

В началото на второто полувреме всичко в мача беше решено. Шампионките дръпнаха с 20:13 и публиката разбра, че титлата ще бъде защитена. Данислава Петрова вкара 7 гола, а Силвана Савич - 6 гола.

Вратарката на Етър, Десислава Николова беше обявена за най-добра на своя пост в първенството. Лидия Ковачева от Бъки стана голмайстор. Най-полезна хандбалистка стана Гергана Александрова от Свиленград.