Шампионките от Етър спечелиха първото дерби срещу Бъки от новото хандбално първенство. Мачът в Габрово беше много оспорван и контраатака на гостенките донесе победния гол в последните секунди. Соня Богданова реализира попадението, което оформи крайния резултат - 28:27.

Шампионките от Етър победиха Поморие на старта на новия шампионат

"Болярките" не срещнаха съпротива в първия си мач

Срещата се игра гол за гол. На почивката търновки водеха с 16:15. Те успяха да дръпнат с 22:19 след още 10 минути. Габровки успяха да изравнят 24:24 в 45-та минута. В края напрежението взе връх. В 53-тата минута Бъки поведе с 27:26 и повече не отбеляза гол.

75 секунди преди последния съдийски сигнал вратарката Десислава Богданова хвърли към Соня Богданова, която на скорост изравни. Габровки потърсиха победен гол, но бяха наказани за пасивна игра и Богданова отбеляза четвъртото си попадение в мача.

Петя Кръстева вкара 12 гола за победителките. Етър е начело в класирането с 6 точки.

Състав на Етър: Десислава Николова, Деница Иванова 2, Данислава Петрова 3, Ангелина Симеонова, Петя Кръстева 12, Соня Богданова 4, Кристияна Караманлиева 4, Мария Йорданова 3, Мирела Павлова.