Варненският Локомотив спечели 14-та поредна победа в мъжкото хандбално първенство. Ловешкият Осъм не можа да се противопостави сериозно и беше прекършен с 37-19.

На полувремето разликата беше 10 гола - 19-9. Димитър Георгиев вкара 7 гола, а за ловчанлии Виктор Симеонов реализира 8 попадения.

В Добрич местният Добруджа обърна през второто полувреме варненския Спартак. След първите 30 минути гостите водеха с 15-14. Добричлии все пак спечелиха с 35-30 и се бетонираха на второто място с 24 точки от 16 мача.

В Габрово Чардафон се наложи трудно с 34-28 над горнооряховския Локомотив. Гостите оказаха голяма съпротива и на моменти съкращаваха сериозно разликата в резултата.

Чардафон също има 24 точки, но е с по-лоши показатели от Добруджа в преките двубои. В неделя габровци ще приемат непобедения тим на Локомотив (Варна). При победа те ще успеят да изпреварят Добруджа в битката за второто място.