Чардафон е новият лидер в мъжкото хандбално първенство. Габровци, които отново сформираха елитен отбор. постигнаха победа над шампионите от Фрегата (Бургас).

Срещата се игра в зала Орловец, където домакините водеха в резултата през цялата среща. Още на почивката те имаха аванс от 5 гола - 15-10. Христо Йорданов и Димитър Петков нанизаха по 7 гола.

Бургазлии тази година заложиха на подмладяване. Павел Данаилов вкара 9 гола, Пресиян Русинов - 7.

В останалите срещи от втория кръг: Левски от гара Левски се наложи в местното дерби над Осъм Ловеч с 35:31. На полувремето гостите от Ловеч водеха с 17:16.

Добруджа спечели в Горна Оряховица срещу местния Локомотив 40:25 (19:10).  А столичният НСА се наложи над варненския Спартак с 30:27 (14:14).

Срещата между Пирин (ГД) и Локомотив (Вн) бе отложена за ноември.