Волфсбург победи с 2:0 у дома Херта и продължи с отличното си представяне в Бундеслигата. Срещата бе от 23-ия кръг на Бундеслигата.

С успеха "вълците" събраха 45 точки и излязоха на трето място във временното класиране. В същото време кризата при "старата дама" се задълбочава. Берлинчани са точно над чертата с 18 точки.

В 23-ата минута Вут Вегхорст прати топката във вратата, но бе в засада и попадението не бе зачетено.

В 38-ата минута домакините поведоха. Тогава Лукас Клюнтер опита да блокира удар на Баку след негов пробив, но вместо това прати топката в собствената си врата.

В 81-ата минута Баку фаулира свой съперник в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. След намесата на ВАР обаче дузпата бе отменена.

Осем минути след това Волфсбург вкара втори гол. Максенс Лакроа засече центриране от корнер на Макс Арнолд и удвои.

До края на срещата Марин Понграчич от състава на домакините бе изгонен.