Волфсбург срази с 3:1 като гост Щутгарт в мач от 31-ия кръг на Бундеслигата. С успеха "вълците" събраха 57 точки и си върнаха третото място във временното класиране. Швабите са 10-и с 39 точки.

"Вълците" излязоха напред в резултата още в 13-ата минута. Тогава Ксавер Шлагер стигна до избита топка пред наказателното поле и с плътен удар вкара за 0:1.

В 26-ата минута Джон Бруукс игра с ръка в наказателното поле. Щутгарт получи дузпа, която Филип Форстер пропусна.

Три минути по-късно Волфсбург нанесе своя втори удар. Вут Вегхорст успя да изпревари защитник и засече с глава центриране на Йосип Брекало за 0:2.

В 65-ата минута Брекало намери Яник Герхард, който напредна и с удар в левия ъгъл вкара за 0:3.

Крайното 1:3 оформи Гонсало Кастро в добавеното време на мача.

В друг мач от кръга Борусия (Мьонхенгладбах) загуби два гола аванс и отстъпи с 2:3 при гостуването си на Хофенхайм. "Жребчетата" поведоха в 25-ата минута с гол на Аласан Плеа. В края на първата част Валентино Лазаро направи 0:2.

В 49-ата минута Андрей Крамарич намали резултата. След час игра Ихлас Бебу направи 2:2. Победният гол за зинсхаймци бе дело на Крамарич в 65-ата минута.