Вердер (Бремен) запази мястото си в германската Първа Бундеслигата. В реванша от баража срещу Хайденхайм "бременските музиканти" стигнаха до 2:2 и след нулевото равенство преди няколко дни тимът, в който помощник-треньор е българинът Илия Груев, останаха в елита благодарение на двата гола на чужд терен.

Вердер поведе с автогол на Норман Тойеркауф още в 3-ата минута. Усилията на домакините след почивката доведоха до изравнителен гол на Тим Клайндийнст в 85-ата минута.

В четвъртата минута на добавеното време Лудвиг Аугустинсон вкара на празна врата и всички във Вердер си отдъхнаха, а в самия край на мача Клайндийнст изравни от дузпа, но за повече нямаше време.

Домакините започнаха изключително притеснени и това се оказа фатално за изхода на двубоя. Още в 1-ата минута отбраната на Хайденхайм изпусна Джошуа Сарджънт, който веднага стреля, но Кевин Мюлер спаси. само две минути по-късно бременци организираха нова опасна атака, а в опита си да изчисти Норман Тойеркауф по неспасяем начин прати топката в собствената си врата.

Гостите усетиха, че бързо могат да решат нещата в своя полза и Милот Рашица отправи хубав изстрел извън наказателното поле, спасен от Мюлер. Вратарят на Хайденхайм реагира подобаващо и в 10-ата минута, когато Дейви Клаасен беше близо до гол с глава.

Това беше най-интересният период в мача. След това Вердер намали темпото и заигра по-предпазливо. Домакините пък нямаха идея как да стигнат до гол. През първото полувреме Хайденхайн не отправи нито един точен удар към вратата на Иржи Павленка.

Така Вердер, който постигна само две домакински победи в елита на Германия оцеля. Тимът спечели 9 точки у дома и 22 като гост.