Отборът на Вердер (Бремен) победи с 2:1 като гост Майнц 05 в мач от 24-ия кръг на Бундеслигата. Домакините останаха с десет души на терена още в началото на мача и не можаха да се преборят за точка. Хелер остави своя тим с човек по-малко в 14-ата минута. В 32-ата минута Вердер успя да излезе напред в резултата в 32-ата минута чрез Боровски. В самия край на първото полувреме Банче успя да изравни. Въпреки това през втората част "Бременските музиканти" взеха своето и спечелиха три точки след гол на Прьодъл.
Вердер остава на 6-о място във временното класиране с 38 точки. Майнц е с 32 на 10-а позиция.

В друг мач Херта (Берлин) записа поредна загуба. Тимът на Валери Домовчийски отстъпи с 0:2 на Хофенхайм. Българският национал отново не бе в групата на берлинчани. Попаденията за Хофе станаха дело на Демба Ба и Ибишевич.