Вердер (Бремен) изплува над опасната зона, след като победи директен конкурент в борбата за спасение в Бундеслигата. Селекцията на Александър Нур спечели визитата си на Волфсбург с 2:1, като по този начин и двата клуба вече имат по 22 точки от 22 изиграни кръга в немския шампионат.

Всичко интересно на "Фолксваген Арена" се случи до 19-ата минута на двубоя. "Бременските музиканти" набързо дръпнаха в резултата след два светкавични гола на Серж Гнарби в 10-ата и 18-ата минути.

Снимка 280455

Първият бе плод на негова отлична проява. Техничарят се възползва от временна дезорганизация в отбраната на Волфсбург и с майсторски изстрел не остави шансове на Беналио. Удвояването пък дойде след негово отлично позициониране при изстрел с глава на централния бранител Сане.

Снимка 280454

Домакините опитаха да се върнат в мача след попадение на Борха Майорал в 19-ата минута, но в крайна сметка победата остана за тима от Бремен, който през тази година все още не познаваше вкуса на триумфа.

ВОЛФСБУРГ - ВЕРДЕР БРЕМЕН 1:2

0:1 Гнарби (10"), 0:2 Гнарби (18"), 1:2 Майорал (19")

СТАДИОН: "Фолксваген Арена"

СЪДИЯ: Волфганг Щарк

ВОЛФСБУРГ: Беналио, Треш, Родригес, Нохе, Хорн, Густаво, Блажчиковски, Дидави, Арнолд, Майорал (резерви: Кастелс, Брума, Базоер, Виериня, Нтеп, Герхард, Гомес)

ВЕРДЕР: Видевалд, Мойзандер, Гебре Селасие, Сане, Бауер, Юнузович, Бартелс, Гнабри, Великович, Егестайн, Крузе (резерви: Зетер, Гарсия, Калдирола, Кайнц, Писаро, Грилич)