Отборът на Аугсбург продължава да впечатлява с изявите си от началото на сезона. Баварците нанесоха поражение на участника в Шампионската лига - РБ Лайпциг, матирайки "биковете" с 1:0.

Трите точки бяха изковани в самото начало на мача, след като Максимилиан Грегорич бе точен още в 4-ата минута. Бившият играч на Хамбургер получи хитър пас между двама бранители от Финбогасон и въпреки намесата на вратаря Мвого, резултатът беше открит.

До края пред Лайпциг се откриха множество възможност за достигането поне на реми, ала с пропуски блеснаха Емил Форсберг и Марсел Халстенбергер.

Снимка 313443

Малко по-рано днес, Борусия М'Гладбах оправда очакванията на специалистите и взе важен домакински успех срещу Щутгарт. "Жребчетата" дочакаха своя момент през втората част, когато с две попадения победата донесе бразилецът Рафаел.

Ефектът "нов треньор" не помогна на Волфсбург, след като "вълците" завършиха 1:1 срещу Вердер (Бремен). Всичко започна повече от добре за новия наставник Мартин Шмид, който в 28-ата минута видя как Дивок Ориги бележи за 1:0.

През второто полувреме обаче Вердер се вдигна на щурм и изравни чрез Фин Бартелс. Звездата на гостите се разписа с глава след отлично центриране на капитана Дилейни. До края на редовното време, тимът от Бремен можеше да си тръгне и с трите точки, ако Гебре Селасие не бе ударил гредата, а удар с пета на Белфодил не бе спасен по фамозен начин от Коен Кастелс.