Таранът на Хамбургер Рууд Ван Нистелрой запази живи надеждите на тима си да се класира за евротурнирите, донасяйки трите точки при гостуването на Бохум с гол в самия край на двубоя.

Благодарения на неговия гол северняците спечелиха с 2:1 и останаха на три точки от петия Вердер (Бремен). Головата сметка в Рур бе открита от Роберт Теше в 18-ата минута, когато засече с глава центриране от корнер и изведе гостите напред в резултата. В 32-ата минута словенецът Златко Дедич вдигна на крака феновете на Бохум след голов удар с левия крак извън пенала за 1:1.

В края на срещата изглеждаше, че двата тима ще си разделят точките в мача, когато старата лисица Нистелрой се ориентира най-добре в полето на Бохум и донесе победата на тима си. Бохум е само на една точка над чертата след тази загуба, а Хамбургер ще се бори до последно за местата в зона Европа.