Шалке 04 стартира с успех новия сезон в немската Бундеслига. „Кралскосините" спечелиха визитата си на Вердер с 3:0 и по този начин зарадваха младия си старши-треньор Андре Брайтенрайтер.

Клубът от Гелзенкирхен не демонстрира кой знае какъв футбол, но бе изключително ефективен в своите голови ситуации. Силен мач за Шалке изигра капитанът Клаас Ян Хунтелаар.

Моментът, който пречупи домакините от Вердер се случи през първата част. Тогава Теодор Гебре Селасие направи непростима грешка, бележейки си автогол в опит да изчисти едно подаване към съперников играч.  Нещата за бременските музиканти станаха още по-неприятни в 68-ата минута, когато Чупо Мотинг покачи до 0:2. С поредна асистенция пък блесна Жоел Матип.

Класическото 3:0 бе оформено от Клаас Ян Хунтелаар, който се разписа след акуратно подаване на резервата Сане.

Байер (Леверкузен) започна трудно, но все пак постигна победа над Хофенхайм. Срещата не започна никак добре за „аспирините", които допуснаха ранен гол в 5-ата минута, дело на Цубер. Хората на Роджър Шмит обаче демонстрираха класа и след попадения на Кислинг и Бранд си набавиха така нужните три точки.  В игра за Байер така и не се появи новата им чилийска звезда Чарлес Арангис.

Въпреки похвалите, Тодор Неделев остана извън групата на своя Майнц 05, който сензационно загуби от новака Инголщад с 0:1. В герой за гостите се превърна централният нападател Лукас Хитерзеер, реализирал след чудесна асистенция Моралес.

Другите новаци от Дармщад също стартираха с оптимизъм  живота си в Бундеслигата, стигайки до 2:2 с Хановер 96. Домакините дори трябва да съжаляват, че не се поздравиха и с трите точки, тъй като на два пъти допускаха да бъдат изравнявани от опитната селекция на Михаел Фронтчек. В последния мач за този час, Аугсбург бе надигран с минималното 0:1 от Херта.