Отборът на Херта (Берлин) направи нова крачка към бронзовите медали в Бундеслигата. Селекцията на Пол Дардай  отново демонстрира отличната си успеваемост на свой терен, побеждавайки средняка Инголщад с 2:1. Така столичани събраха актив от 48 точки и вече имат солиден пасив в борбата си за класиране в Топ 3.

Херта трябваше да чака 54 минути, за да поведе в резултата. Генко Харагучи получи хубава асистенция от Марвин Платенхарт и изведе своите напред. Малко по-късно, японецът демонстрира, че умее да дава и голови пасове, помагайки за поредния гол на Саломон Калу. До края Инголщад се върна в мача чрез точен изстрел на Хинтерзеер в 75-ата минута.  Херта обаче умело удържа преднината си и се поздрави с крайния успех.

Хофенхайм повярва в своето спасение, след като триумфира с 3:1 срещу непостоянния Хамбургер. Гостите стартираха ударно и до 23-ата минута вече водеха с 0:2 след попадения на Крамарич от дузпа и Кевин Воланд. „Червените шорти" отговориха на предизвикателството след точно изпълнен наказателен удар от Хунт. Едуардо Варгас обаче сложи точка на спора в 67-ата минута. Така, след втория си пореден успех, Хофе вече е на 16-то място с 27 точки. Уж спокойният сезон за Хамбугер пък е на път да се превърне в пореден кошмар, тъй като селекцията на Бруно Лабадия вече е на само 4 точки от опасната зона.

Гол в третата минута на продължението пък спаси Волфсбург срещу новаците от Дармщад. „Вълците" подходиха доста несериозно към двубоя и с почти ниско не подсказаха, че ще се борят за място в Европа и през следващата кампания. Лидерът на гостите Сандро Вагнер покоси селекцията на Дитер Хекинг в 82-ата минута. Секунди обаче разделиха Дармщад от важен успех, тъй като Андре Шурле затвърди отличната си форма със спасителен гол в 93-ата минута.

В последен двубой от този час, Вердер и Майнц 05 не се победиха, завършвайки 1:1. Резултатът бе фиксиран още до първото полувреме. Първо Баумгартлингер изведе гостите напред  с красиво попадение, а пък Клаудио Пизаро бе точен то дузпа за „бременските музиканти". Тяхното положение в Бундеслигата остава тежко, тъй като са 14-ти с 28 точки.