Борусия (Дортмунд) направи изненадващо равенство срещу опашкаря Инголщадт. В мач от осмия кръг на Бундеслигата на "Ауди Шпортпарк" двата отбора направиха 3:3.

"Жълто-черните" разочароваха тотално с играта си, като дори на почивката изоставаха с два гола срещу най-слабия отбор в първенството.

Първото попадение стана дело на Коен още в 6-ата минута. В средата на първата част Лезкано удвои.

Вкаралият едва четири гола в първите си седем мача Инголщадт дори можеше да води с по-голям резултат, но Вайденфелер спаси своите от истински резил. Заспалата защита на Борусия беше под всякаква критика и действаше неадекватно при почти всяко центриране в пеналта.

През втората част Обамеянг намали след почивката, но секунди след това Лезкано заби втория си гол, а Хартман разтресе гредата. В края Рамос се разписа за 3:2, а в 91-ата минута Пулишич изравни.

След този мач Борусия събра 14 точки и заема шестото място, а Инголщадт се отлепи от дъното и вече е предпоследен с 2 пункта.