Отборите на Майнц 05 и Щутгарт не успяха да се победят в последен мач от съботната програма в Бундеслигата. От равенството (1:1) със сигурност по-доволни ще бъдат гостите, които се борят със зъби и нокти за своето оцеляване.

Тимът на Тодор Неделев започна срещата далеч по-активно. Така логично се стигна до 36-ата минута, когато Йоханес Гейс не остави никакъв шанс на Свен Улрих.

„Врабчетата" допуснаха отпускане през втората част, а това бе отлична новина за Щутгарт. От това се възползва наставникът на „швабите" Хууб Стевенс, който направи няколко точни рокади. Една от тях-Филип Костич, успя да реализира в 72-ата минута, оформяйки крайното 1:1.

Ремито остави Майнц на 11-то място с актив от 17 точки, докато Щутгарт е на последната позиция с четири по-малко.

МАЙНЦ 05-ЩУТГАРТ 1:1

1:0 Гейс (36'), 1:1 Костич (72')

СТАДИОН: „Коуфейс Арена"

СЪДИЯ: Бастиян Данкерт

МАЙНЦ 05: Кариус, Брозински, Бел, Новески, Диас, Гейс, Парк, Алаги, Мали, Хайро, Оказаки (резерви: Капино, Яра, Волшайд, Джурич, Де Бласис, Сото, Слишкович)

ЩУТГАРТ: Улрих, Швааб, Баумгарт, Сакай, Нидермайер, Клайн, Ромеу, Хлоушек, Гентер, Гинчек, Вернер (резерви: Киршбаум, Лайтнер, Груезо, Костич, Саререр, Рауш, Максим)