Шампионите на Германия от Борусия (Дортмунд) зарадваха максимално привържениците си на „Сигнал Идуна Парк", побеждавайки коравия тим на Байер (Леверкузен) с класическото 3:0.

Момчетата на Юрген Клоп бяха по-класният тим, който напълно заслужено надделя над един от тимовете, които афишираха по-сериозни амбиции преди старта на немската Бундеслига. Основният проблем за бившия тим на Митко Бербатов бе слабата защита, която  така и не успя да се справи с Марио Гьотце и компания.

Първото попадение в днешната среща падна в 29-ата минута, когато немският национал Матс Хумелс се оказа в прегръдките на своите съотборници, преодолявайки Бернд Лено.Десет минути по-късно, Куба Блажчиковски покачи на 2:0 след поредното си марково изпълнение.

Класиката в днешната среща бе оформена от Роберт Левандовски, след като полякът отбеляза дежурното си попадение в 78-ата минута, с което сложи и точка на днешното съперничество, което бе изгледано и от канцлера на Германия Ангела Меркел.

Като цяло останалите мачове от този кръг бяха доста резултатни. На „Борусия Парк", домакините от М'Гладбах бяха попарени от продължаващия възхода си тим на Нюрнберг, губейки с драматичното 2:3.  Срещата започна по-ужасен начин за момчетата на Лусиен Фавре, след като баварските гости водеха с 0:2 на полувремето с голове на Клозе и ветерана Тими Симонс.

Домакините обаче демонстрираха висока класа и изравниха до 59-ата минута, благодарение  точните изстрели на Люк Де Йонг и Гранит Джака. И когато всички очакваха пълния обрат, Хироши Киотаке вкара трети гол за гостите, с което дари трите точки на своя тим.

Подобна драма имаше и в Хановер, там момчетата на Мирко Сломка стигнаха до инфарктното  3:2 срещу Вердер. В герой за домакините се превърна унгарецът Шаблош Хущи, който в добавеното време взриви „AWD-Арена" с попадението си за крайното 3:2.

Преди това с голове за домакините се отчетоха Леон Андреасен и отново Хущи, докато за нещастно загубилите възпитаници на Томас Шааф с попадения изпъкнаха Аарън Хунт и Кевин Де Брюийн.

Щутгарт се изложи срещу новака Фортуна и стигна до само 0:0 на своя „Мерцедес-Бенц Арена".

БОРУСИЯ (Д)-БАЙЕР (Л) 3:0

ХАНОВЕР-ВЕРДЕР 3:2

М'ГЛАДБАХ-НЮРНБЕРГ 2:3

ЩУТГАРТ-ФОРТУНА (Д) 0:0