Шалке победи Борусия (Мьнхенгладбах) с 2:0 в първия мач за 2020 година в германската Бундеслига. "Сините" имаха пълно превъзходство над доскорошния лидер, но успяха да вкарат попаденията си едва след почивката.

Суат Сердар разпечата вратата на Ян Зомер в 48-ата минута с хубав плътен удар от границата на наказателното поле. Сердар получи топката от Михаел Грегорич след грешка в защитата на Мьонхенгладбах.

Грегорич, който направи много силен мач, вкара гола на спокойствието в 58-ата минута, когато остана сам срещу вратаря отдясно на атаката след извеждане от Роман.

Халанд може и да не дебютира срещу Аугсбург

Треньорът Фавре се чуди

Мачът беше ръководен от Денис Айтеин, показал общо 7 жълти картони.

Моьнхенгладбах изпусна възможността временно да оглави Бундеслигата и остана на второ място с 35 точки. Шалке се изкачва нагоре и с актив от 33 точки е на четвърта позиция.

Утре ще се изиграят 6 мача в Бундеслигата. В последния от 19:30 часа, лидерът РасенбалШпорт Лайпциг ще срещне другия тим от Източна Германия - Унион (Берлин).