Отборът на Шалке 04 продължава с доброто си представяне от началото на 2015 година. Гелзенкирхенци записаха втори успех от три срещи, след като подчиниха третия във временното класиране тим на Борусия (М'Гладбах). Минималното 1:0 бе факт благодарение чудесното изпълнение на Транкило Барнета, който се разписа още в 11-ата минута.

Така селекцията на Роберто Мартинес успя да измести днешния си опонент от последната позиция, която дава право на директно участие в груповата фаза на Шампионската лига.

Двубоят започна с равностойна игра, а скуката приключи в 11-ата минута, когато домакините поведоха в резултата. Рафаел сбърка при изнасянето на топка, което се оказа отлична възможност за атака на Шалке. Коженото кълбо продължи към намиращия се на крилото Боатенг. Ганаецът центрира по отличен начин в наказателното поле, а там най-съобразителен бе Барнета, който се възползва от пасивността на Зомер и с майсторски удар направи 1:0. Радостта за швейцареца бе двойна, тъй като днес честваше и своя мач номер 250 в елита на немския футбол.

Гостите от М'Гладбах можеха да изравнят още в 15-ата минута, но Бени Хьоведес изпъкна със самопожертвувателна изява, която попречи на Макс Крузе да отправи голов изстрел.

До края на срещата, домакините от Шалке се бранеха храбро. Натискът на Борусия бе доста осезаем, като за това спомогна и включването на резервата Траоре. Отбраната на „кралскосините" обаче  така и не допусна грешка, а стабилен на вратата си бе и 19-годишният дебютант Тимон Веленрейтер.

В следващия кръг победителите гостуват на Айнтрахт (Франкфурт), докато Борусия ще търси задължителен успех срещу Кьолн.

ШАЛКЕ 04-БОРУСИЯ (МЬОНХЕНГЛАДБАХ) 1:0

1:0 Барнета (11')

СТАДИОН: „Велтинс Арена", Гелзенкирхен

СЪДИЯ: Вофганг Щарк

ШАЛКЕ 04: Веленрейтер, Хьоведес, Матип, Настасич, Учида, Хогер, Кирхоф, Барнета, Фюкс, Боатенг, Чупо Мотинг (резерви: Веткло, Мейер, Аого, Сане, Айхан, Нойщадтер, Плате)

БОРУСИЯ: Зомер, Венд, Броуверс, Янтчке, Домингес, Нордвайт, Херман, Джака, Азар, Рафаел, Крузе (резерви: Блазвих, Даху, Траоре, Крамер, Корб, Хргота)