Шалке 04 продължава с кошмарното си представяне в Бундеслигата.Тимът от Гелзенкирхен загуби у дома от друг тим в незавидно положение - Кьолн с 1:2.

Така Шалке остава на дъното с едва 7 точки, докато "козлите" са малко над зоната с изпадащите, с 15 пункта.

Резултатът бе открит в 31-ата минута, когато Доминик Дрекслер намери Рафаел Кжихос и с премерен удар вкара за 0:1. В 57-ата минута, Матю Хопе изстреля отскочилата топка, попаднала при него в наказателното поле, в долния десен ъгъл на вратата за 1:1.

Дитмар Хаман с остра критика срещу Борусия (Дортмунд)

Легенда на Ливърпул с остра критика срещу Борусия (Дортмунд)

"Жълто-черните" са на седем точки зад лидера Байерн (Мюнхен)

В добавеното време, гостите стогнаха до трите точки след като Елвис Реджбецай демонстрира страхотен поглед и подаде към Ян Тилман, който от вътрешността на пеналтерията хладнокръвно оплете топката в мрежата за 1:2.