Отборът на Шалке 04 се настани в Топ 4 на германската Бундеслига, след като победи у дома тимът на Майнц 05 с 2:0. Победата за хората на Джовани Тадеско бе пета за сезона, а в герои за тима се превърнаха голмайсторите Леон Горетцка и Гуидо Бургщалер.

Двубоят на "Велтинс Арена" стартира по възможно най-добрия начин за "кралскосините". 13-ата минута се оказа фатална за гостите, които бяха сломени след технично копване на Лео Горетцка над отчаяния плонж на Адлер.

Снимка 319103

Източник: twitter.com/s04

Майнц можеше да изравни малко след началото на втората част. Опитният Ралф Ферман обаче демонстрира страхотен рефлекс след изстрел на Юшинори Муро.

Оттук насетне, Шалке наложи тотална номинация и опасните положения пред вратата на Адлер зачестиха. Първо с голям пропуск се отчете Франко Ди Санто, а след него страничната греда удари и Гуидо Бургщалер.

Нещата си дойдоха на мястото в 74-ата минута, когато резултатът стана 2:0. Керер игра с глава след ъглов удар, но стражът на Майнц парира. При създалото се меле най-акуратен беше австрилецът Бургщалер, който от няколко метра удвои.

До края Майнц можеше поне да стигне до почетен гол, но очертанията на вратата не успя да намери резервата Кенан Кодро.

Снимка 319102

В следващия кръг Шалке 04 приема намиращия се в серия от четири последователни равенства Волфсбург, докато Майнц 05 домакинства Айнтрахт (Франкфурт).

ШАЛКЕ 04 - МАЙНЦ 05 2:0

1:0 Горетцка (13"), 2:0 Бургщалер (74")

СТАДИОН: "Велтинс Арена"

СЪДИЯ: Б. Щайнхаус

ШАЛКЕ: Ферман, Налдо, Оцжипка, Керер, Калиджиури, Стамбули, Горетцка, Мейер, Харит, Бургщалер, Ди Санто (резерви: Нюбел, МакКени, Бенталеб, Коноплянка, Ресе, Коке, Шьопф)

МАЙНЦ 05: Адлер, Бросински, Балогун, Донати, Бел, Диало, Латца, Гбамен, Юзтунали, Де Бласис, Муто (резерви: Зентнер, Куайсон, Максим, Фишер, Кенан, Фрай, Сердар)