Шалке записа трети пореден мач без победа в Бундеслигата. В мач от 19-ия кръг "кралскосините" завършиха 1:1 у дома срещу Хановер.

Марко Пяца вкара първия си гол в официален мач за тима от Гелзенкирхен в 16-ата минута. Хърватският нападател се възползва от подаване на Амин Харит и откри резултата.

Домакините вече се виждаха победители, когато Никлас Фюлкруг възстанови равенството четири минути преди края на редовното време.

Шалке ще се опита да продаде Леон Горецка на Байерн (Мюнхен) още този месец?

Халфът подписа предварителен договор с "баварците"

Срещата обаче ще се запомни най-вече с отношението на феновете на "миньорите" към Леон Горецка. Халфът подписа предварителен договор с Байерн (Мюнхен) и бе освиркван през целия мач.

Шалке пропусна да излезе еднолично на второ място във временното класиране. Тимът събра 31 точки, а с толкова са още Байер (Леверкузан), Борусия (М) и РБ (Лайпциг).