Шалке 04 дръпна с 6 точки на върха в Бундеслигата, след като удари Херта с 2:0, а есенният шампион Вердер претърпя второ поредно поражение, този път от Щутгарт с 1:4 навън.

"Сините" обаче се измъчиха с берлинчани до 64-ата минута, когато Кевин Курани откри с деветия си гол за сезона. 11 по-късно Льовенкрандс удвои и накара феновете да мечтаят за първа титла от 49 години насам.

Пет дни преди сблъсъка с Аякс за купата на УЕФА Вердер бе разбит от Щутгарт (1:4), който вече е само на точка зад него. Пред очите на Йоаким Льов "швабите" решиха мача още до почивката чрез Хилберт, Гомес и Манян, като това е първият им домакински успех срещу Вердер от 6 години.

Феновете на Хамбургер дочакаха първата победа на тима вкъщи - 3:0 над Борусия (Д). Капитанът Ван дер Ваарт откри от дузпа, свирена за фаул срещу Махдавикия, после Бенджамин с глава удвои, а в 90-ата Махдавикия оформи крайния резултат след грешка на Вайденфелер. Близо 50 минути дортмундци играха с 10 души след изгонването на Деде, който в своя мач №250 в Бундеслигата фаулира грубо Давид Яролим. Така ХШФ прекъсна две черни серии срещу най-неприятния си противник - първа победа над Борусия (Д) у дома от 10 години и първи успех на "АОЛ Арена" от 10 месеца.

Майнц 05 продължава успешната си пролетна серия, като записа трета поредна победа, този път над Енерги с 4:1. Доскорошните футболисти на Вердер Леон Андреасен и Мохамед Зидан (3, един от дузпа) вкараха головете. За котбусци това бе първо поражение за 2007 г.

В домакинския си дебют Йос Лухукай не може да изведе Борусия (М) до победа срещу Алемания (0:0), като най-големият пропуск направи Шлаудраф от гостите.

Въпреки че остана без вратаря Йорг Бут още в 28-ата мин заради червен картон, Леверкузен измъкна точка срещу Айнтрахт (Фр) (2:2) вкъщи.