РБ Лайпциг постигна задължителна победа срещу новака Арминия (Билефелд) с 2:1. Отборът от Източна Германия водеше комфортно с 2:0, но изпусна дузпа, допусна гол и трябваше да трепери в края.

Анхелино откри резултата в 29-ата минута. Лазар Самарджич направи пас, с който разсече защитата на гостите. Анхелино премина през защитници и вкара за 1:0.

В началото на второто полувреме Кристофър Нкунку вкара гола на спокойствието. Той реализира за 2:0 в 47-ат минута след пас на Дани Олмо.

В 72-ата минута Амос Пиепер спъна в наказателното поле на Арминия Александър Сьорлот и съдията Роберт Хартман посочи бялата точка. Потърпевшият Сьорлот се нае с изпълнението, но ударът му беше париран от вратаря Стефан Ортега.

И когато не вкарваш, допускаш гол. В 75-ата минута Арминия спечели тъч дълбоко в полето на домакините. След неговото изпълнение Фабиан Клос намали резултата на 2:1.

В четвъртата минута от добавеното време Забицер беше изведен сам срещу вратаря, но Ортега показа класа и спаси,

След този успех Лайпциг излезе на второ място с 20 точки, възползвайки се от загубата на Борусия (Дортмунд). РБ може утре да бъде задминат от Байер (Леверкузен), който утре приема Херта. Арминия остана на 17-о място с 4 точки.

Байерн победи Щутгарт с 3:1