Отборите на РБ Лайпциг и Борусия (Мьонхенгладбах) оправдаха очакванията, че двубоят помежду им ще бъде основната атракция на 23-ия кръг в Бундеслигата. Дербито беше спечелено от домакините с 3:2, като трите точки се оказаха още по-сладки за "биковете" заради осъществяването на пълен обрат от 0:2.

Важната победа ги остави на само две точки зад лидера Байерн (Мюнхен). Загубата пък е втора поредна за съперника им, който продължава да пропада в класирането и вече е на позиция №8.

Щутгарт разби Шалке 04 и направи мисията му непосилна

"Кралскосините" остават на дъното в Бундеслигата

Началните мигове на "Ред Бул Арена" бяха изцяло за гостите, които поведоха с 0:2 още до 19-ата минута. В шестата ранният аванс за "жребчетата" беше осигурен от Йонас Хофман, който се разписа от дузпа. До нея се стигна след нарушение на Дайо Упамекано.

Десетина минути по-късно, селекцията на Марко Розе вече лекичко се виждаше победител, когато Маркъс Тюрам се оказа на точното място и с тяло добута кълбото в мрежата на Гулаши.

Байерн разсипа Кьолн

Баварците се върнаха към победите в Бундеслигата

Юлиан Нагелсман "заработи" своята заплата на полувремето, тъй като след паузата от 15 минути РБ Лайпциг изглеждаше коренно променен отбор. Гол в тяхна полза падна още в 50-ата, но той беше отменен заради преглеждане на ВАР. Оказа се, че има игра с ръка при организирането на атаката.

Борусия (Дортмунд) с класическа победа над Арминия (Билефелд)

Ерлинг Халанд се разписа при убедителна победа на Борусия (Дортмунд)

Борусия се изкачи на 5-ото място с 39 точки

Разочарованието траеше точно седем минути, защото 1:2 съумя да направи Кристофър Нкунку. В 66-ата минута Дани Олмо видя отлично датският национал Поулсен, който с прекрасен шут извън наказателното поле, и помощта на гредата, зарадва колегите си с гол за 2:2.

Голямата драма беше оставена за четвъртата минута от добавеното време. Появилият се на почивката Александер Сьорлот се превърна в големия герой за "биковете", след като засече с глава пас на Нкунку и потопи в тъга опонентите от Мьонхенгладбах.

Волфсбург удари Херта и излезе еднолично трети

"Вълците" се наложиха с 2:0 над "старата дама"

РБ ЛАЙПЦИГ - БОРУСИЯ (МЬОНХЕНГЛАДБАХ) 3:2

0:1 Хофман-дузпа (6"), 0:2 Тюрам (19"), 1:2 Нкунку (57"), 2:2 Поулсен (66"), 3:2 Сьорлот (90+4")