Отборът на РазенбалШпорт Лайпциг излезе начело в Бундеслигата след победа като гост над Фортуна (Дюселдорф) с 3:0.

Борусия (Дортмунд) разгроми Майнц като гост, Кьолн взе дербито с Байер Леверкузен

"Козлите" се отлепиха от последната позиция в Бундеслигата

Момчетата на Юлиан Нагелсман доминираха в късния мач от съботната програма на 15-ия кръг. Патрик Шик откри още във втората минута, а Тимо Вернер удвои след дузпа, отсъдена след ВАР. Норди Мукиеле оформи класическия резултат 14 минути преди края.

Това е шеста поредна победа за тима от Източна Германия и осма в последните десет срещи във всички турнири. Отборът спечели и групата си в Шампионската лига и ще бъде поставен в първа урна в жребия в понеделник.

Борусия (Моьнхенгладбах) все пак може да се върне на върха утре, ако победи като гост Волфсбург. Лайпциг има 33 точки, а най-опасният преследвач Байерн е на четвърта позиция с 27 точки.