Съдийската комисия към Германския футболен съюз наказа страничния рефер Роберт Кемптер, който допусна груба грешка по време на мача между Байерн (Мюнхен) и Аугсбург в четвъртия кръг на Бундеслигата. В 89-ата минута тогава той сигнализира за дузпа в полза на шампионите, след като прецени, че Маркус Фойлнер е фаулирал Дъглас Коща.

Главният арбитър Кнут Кирхер го послуша и посочи бялата точка, с което тимът на Джосеп Гуардиола стигна до победното попадение за 2:1. Веднага след като изгледа запис от спорната ситуация, Кирхер призна, че Кемптер го е подлъгал, защото не е имало никакво нарушение.

В тази връзка 27-годишният асистент е изваден от бригадата на Кирхер и е понижен да вдига флага в Трета лига.