Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) продължава да гази опонентите си на "Комерцбанк Арена". "Орлите" буквално унижиха новаците от Фортуна (Дюселдорф) със 7:1, като по този начин изместиха Байерн (Мюнхен) от шестото място в Бундеслигата. Емблематичен двубой за домакините изигра сръбският халф Лука Йович, който вкара фантастичните 5 попадения.

Снимка 384618

Източник: EPA/БГНЕС

Двубоят започна по отличен начин за селекцията на Адолф Хютер, която още до паузата вече водеше с 3:0.

Всичко започна в 20-ата минута, когато точен от дузпа бе Себастиен Халер. Оттук насетне започна лудото шоу на Лука Йович. В 26-ата минута той отбеляза уникален гол, след като по акробатичен начин засече центриране на своя сънародник Филип Костич.

"Билд" гърми: Байерн (Мюнхен) назначава Арсен Венгер до часове!

Клубът организира извънреден брифинг

Малко по-късно Йович отново се оказа на точното място, след като укроти една избита топка на границата на пеналтерията и с премерен шут наказа Михаел Ренсинг.

Ужасът за Фортуна продължи и след почивката, когато лош рикушет в бранител на гостите, изведе Халер сам срещу вратаря. Френският таран не чакаше втора покана и с лекота покачи до 4:0.

В следващата атака бе отбелязан нов гол, но този път той падна във вратата на Кевин Трап. Почетното попадение за Фортуна беше дело на белгиеца Лукебакио.

Оттук насетне на терена имаше само един футболист - Лука Йович. Сърбинът буквално бележеше при всеки свой удар към вратата. Така бройката на отбелязани попадения от него стана пет, а отзвукът от неговото фантастично постижение със сигурност ще бъде изключително голям.

Снимка 384619

В следващия кръг Айнтрахт гостува на Нюрнберг, докато Фортуна приема у дома Волфсбург.

АЙНТРАХТ (ФРАНКФУРТ) - ФОРТУНА (ДЮСЕЛДОРФ) 7:1

1:0 Халер - дузпи (20"), 2:0 Йович (26"), 3:0 Йович (34"), 4:0 Халер (50"), 4:1 Лукебакио (53"), 5:1 Йович (55"), 6:1 Йович (69") 7:1 Йович (72")

СТАДИОН: "Комерцбанк Арена"

СЪДИЯ: Дениз Айтекин

АЙНТРАХТ: Трап, Н"Дика, Хасебе, Абрахам, Костич,Да Коща, Торо, Гачинович, Йович, Халер, Де Гузман (резерви: Роньоу, Алан, Хргота, Мюлер, Рус, Щендера, Вилемс)

ФОРТУНА: Ренсинг, Айхан, Боджек, Камински, Цимерман, Моралес, Соботка, Цимер, Щогер, Раман, Дукш (резерви: Тейсен, Баркок, Бормут, Гизелман, Хенингс, Лукебакио, Усами)