Втородивизионният Санкт Паули влезе в историята, след като по-рано днес стана първият отбор, направил четири смени накуп в официален мач.

Това се случи по време на срещата с Дармщат. В 61-ата минута, когато изоставаха с 0:1, гостите пуснаха в игра едновременно четирима футболисти. Това обаче не помогна, защото в крайна сметка тимът допусна още три гола за крайното 0:4.

Новото правило е в действие заради дългото прекъсване на първенствата заради пандемията от коронавирус. По тази причина сега всеки тим може да извършва по 5 смени в рамките на три спирания на играта, без да се брои почивката. Така например, ако се наложи задължителна четвърта смяна заради контузия, то петата или трябва да бъде направена веднага, или да отпадне.

В другите срещи във Втора Бундеслига днес Оснабрюк падна от Хановер с 2:4, а Зандхаузен и Ян Регенсбург завършиха 0:0.

Начело в класирането е Арминия с 52 точки, следван от Хамбургер и Щутгарт с по 45 точки. И трите отбора играят утре от 14:30 часа.