Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) изхвърли Шалке от турнира за Купата на Германия. В мач от 1/16-финалите Борусия спечели като ост с 2:0. Така само в рамките на три дни успя да надиграе съперника си след 3:1 през уикенда в среща от Бундеслигата.

Ларс Щиндъл даде аванс на Мьонхенгладбах 3 минути преди края на първата част, като именно този гол сериозно разклати самочувствието на Шалке.

След паузата Борусия успа да стигне до 2:0 в 53-ата минута, когато Торган Азар показа железни нерви и реализира от дузпа.

За „кралско сините“ 84 минути на терена остана бившият ас на Лудогорец Жуниор Кайсара, който обаче се запомни само с жълтия си картон в 55-ата минута.

В друг интересен мач между елитни тимове Вердер (Бремен) сломи Кьолн с 1:0 на своя "Везерщадион". Единственото попадение отбеляза доскорошният нападател на "козлите" Антони Уджа. Нигерийският стрелец се разписа в 23-ата минута след пас на Фин Бартелс.

Айнтрахт (Брауншвайг) съсипа като гост с 4:0 състава на Ройтлингес. Щутгарт се наложи с 2:0 при визитата си на Карл Цайс Йена. В единствения мач, в който не беше излъчен победител в редовното време, Хайденхайм надви като гост с 4:3 Зандхаузен.