РБ Лайпциг допусна изненадваща загуба при гостуването си на Майнц с 3:2. "Биковете" повеждаха на два пъти в резултата, но в крайна сметка домакините успяваха да изравнят, а в крайна сметка стигнаха и до заслужена победа.

Успехът бе едва втори за тима от Карнавалния град от началото на сезона. Така "05" вече има 10 точки в актива си и заема предпоследно място. Лайпциг остава втори с 35 точки.

"Биковете" вкараха за 0:1 още в 15-ата минута. Разписа се Тайлър Адамс. Америкецът се разписа с хубав удар извън наказателното поле.

Домакините изравиха в 24-ата минута. Тогава защитникът Муса Ниакате вкара след разбъркване в наказателното поле.

Лайпциг отново излезе напред след половин час игра. Сьорлот свали топката за Халстенберг след центриране отляво и защитникът направи Центнер безпомощен за втори път.

Майнц обаче отново бързо изравни. Пет минути по-късно защитата на гостите изпусна цели трима играчи в червено и Ниакате вкара втория си гол в мача за 2:2.

В началото на второто полувреме Дани да Коща направи хубав пробив отдясно. Защитникът центрира в наказателното поле, Забитцер изпусна Леандро Барейро, който изпревари Гулаши и даде аванс на Майнц.

До края на мача "биковете" опитаха да стигнат поне до изравнителен гол, но вратарят Центнер на няколко пъти се намеси отлично.