Шалке 04 започна все повече да се отдалечава от Шампионската лига, след като разликата от четвъртото място вече е 6 точки.

В последния двубой от 22-ия кръг "миньорите" записаха 0:0 при гостуването си на Майнц 05.

И двата тима имаха своите шансове, като особено през второто полувреме домакините бяха по-настоятелни. Те дори удариха греда чрез Робин Куайсон в 79-ата минута.

Макар Шалке да загуби инициативата с напредването на времето, в последната минута Уестън Маккени пропусна да донесе победата на своите, тъй като ударът му с глава мина на сантиметри от целта. Матия Настасич и Михаел Грегорич пропуснаха другите по-сериозно шансове за "кралскосините" от Гелзенкирхен.

За Майнц точката е от огромно значение, защото отборът е точно над опасната зона. Положителното за "05" е, че намиращите се в нея Фортуна (Дюселдорф), Вердер (Бремен) и Падерборн 07 регистрираха само загуби този кръг.