Страхотен трилър в Бундеслигата си спретнаха Майнц 05 и Хофенхайм, които си вкараха осем гола, гарнирани с невероятен и малко очакван обрат, макар и частичен. Двата отбора направиха ударно 4:4, като домакините от Майнц със сигурност дълго време ще си скубят косите.

Няма как да е иначе, след като още на полувремето дръпнаха в резултата с 4:1 и по всичко изглеждаше, че няма как да не спечелят срещу своя съперник.

Уви, случи се немислимото и през втората част Хофенхайм стигна до равенство, вкарвайки три гола. Марк Ут вкара два гола в рамките на две минути между 71-та и 72-та, а преди това пък домакините бяха останали с човек по-малко заради червен картон на Бусман.

Кулминацията дойде 6 минути преди края на мача, когато Салай фиксира крайното 4:4!